ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11795197
*
nr 1179 5197
Spegel
Valnöt, 117x57
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2018
kl 20:05:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 12:30:22
1
150 kr
23/4 16:59:40
2
150 kr
23/4 16:59:40
1
150 kr (Budbetjänt)
23/4 17:30:49
1
200 kr
23/4 19:38:44
3
400 kr
23/4 19:49:03
1
300 kr
23/4 19:49:03
3
350 kr (Budbetjänt)
23/4 19:49:37
1
400 kr
23/4 19:49:37
3
400 kr (Budbetjänt)
23/4 19:49:57
1
450 kr
23/4 19:50:56
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1179 5197
Spegel
Valnöt, 117x57
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/4 12:30:22 | 1 | 150 kr |
23/4 16:59:40 | 2 | 150 kr |
23/4 16:59:40 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
23/4 17:30:49 | 1 | 200 kr |
23/4 19:38:44 | 3 | 400 kr |
23/4 19:49:03 | 1 | 300 kr |
23/4 19:49:03 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
23/4 19:49:37 | 1 | 400 kr |
23/4 19:49:37 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
23/4 19:49:57 | 1 | 450 kr |
23/4 19:50:56 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23